Chlum

Chlum se nachází v blízkosti okresního města Mladé Boleslavi a je vyhledávaným cílem pro delší procházky a aktivní odpočinek. Lokalita je výjimečná především četností přírodních zajímavostí a archeologických památek, jako je výskyt vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů, pravěká hradiště, pozůstatky hradu či mohyly Slovanů.

Místní dědictví je prezentováno pomocí deseti naučných tabulí, interaktivních herních prvků a pomocí QR kódů je propojeno také s virtuálním prostředím internetu. Stezka je určena především pro rodiny s dětmi, a také základní a střední školy z blízkého i širšího okolí, včetně hlavního města.

O lokalitě Chlum v časopise Naše příroda

 

místo:Nepřevázka, okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj
Kudy tam:500 m od vlakové zastávky Nepřevázka, 50 metrů od autobusové zastávky Nepřevázka. První cedule naproti restauraci Na Stodole. U restaurace možnost parkování. Část trasy z Nepřevázky je cyklostezka. Další varianta je pro pěší 4km od vlakového a autobusového nádraží v Mladé Boleslavi, po červené nebo modré turistické značce z centra města. GPS: N 50°22.64720', E 14°54.91487'
Praktické informace:
Turistika
Kolo
Parkoviště
Občerstvení
Hrací prvky
Vzdálenost7

Ohrožené rostliny:

Ohrožení živočichové:

Rosnička zelená
Autor: Jan Moravec