Tip měsíce

Housle

Lokalita Housle je přírodní památkou, součástí Přírodního parku Šárka-Lysolaje. Jedná se o významný a v okolí Prahy neobvyklý geomorfologický útvar. Dnes již neexistující potok zde ve vrstvách spraší, pískovců, opuk a břidlic vyhloubil několik set metrů dlouhý, až třicet metrů hluboký kaňon.

Ikona AktuilityAktuality

Pozvánky na slavnostní otevření dvou nových lokalit

14.10.2019 Zveme vás na dvě akce, které se budou konat v následujících dnech. První z nich proběhne ve čtvrtek 17. října od 10 hodin ve Starém Plzenci, kde otevřeme nově zrekonstruovanou studánku U cesty, která leží na frekventované turistické trase na hrad Radyně. V úterý 22. 10. v 15:30 proběhne nedaleko obce Křížov na Benešovsku slavnostní zpřístupnění Křížovského lomu, zajímavé geologické i přírodní lokality s řadou interpretačních prvků.

Třináctá pozorovatelna NET4GAS Blíž přírodě otevřena na Sokolovsku

05.09.2019 V Kynšperku nad Ohří si nedaleko vlakového nádraží nelze nevšimnout dvou velkých tůní, zvaných Libocké mokřady. Poskytují vhodné prostředí pro celou řadu vodních živočichů a jsou ideálním místem pro hnízdění ptáků. Proto tu členové Českého svazu ochránců přírody Kynšpersko v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě postavili ornitologickou pozorovatelnu, ze které je možné dění na lokalitě sledovat.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Jalovec obecný
je keřovitá až stromovitá dřevina, která roste jako podrost jehličnatých lesů. Dosahuje až 10 m výšky a má ostré jehlicovité listy spojené v trojčetných přeslenech. Listy jalovce jsou modrozelené, s jedním bílým pruhem na vnitřním povrchu. Rostlina jalovce obecného je dvoudomá - samčí a samičí květy rostou na různých rostlinách, které jsou opylovány větrem. Jeho plodem je suchá, černo-modrá bobulovitá šiška, která zraje 18 měsíců. Má 4 -12 mm průměr. Plody pojídají ptáci, jejichž trus také rozptyluje semena rostliny.

Přejít do encyklopedie >