Tip měsíce

Mojžíšův pramen-Císařský kámen

Velmi cenná oblast mezi městy Jablonec nad Nisou a Liberec má díky ČSOP Armillaria a programu NET4GAS Blíž přírodě od roku 2010 svou naučnou stezku, na které se turisté mohou dozvědět zajímavosti o přírodě, o životě a významu lesa i jeho obyvatelích a zodpovězením několika otázek si také vyzkoušet svůj postřeh i znalosti o přírodě.

Ikona AktuilityAktuality

Boršovské louky u Kyjova se otevírají veřejnosti

16.06.2022 Boršovské louky představují zachovalý biotop aluviálních luk nacházející se vedle řeky Kyjovky u Boršova, části města Kyjova. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kyjov se o lokalitu stará již devět let a kromě kvalitní péče o louky se snaží také o její zpřístupnění široké veřejnosti. Letos se podařilo místo doplnit o návštěvnické prvky v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

U Šluknova vznikla nová naučná stezka – stezka U Divého muže

15.06.2022 Nová naučná stezka s názvem U Divého muže byla slavnostně otevřena veřejnosti. Pojmenovaná je podle divého muže Knauta, který podle pověsti v těchto místech v minulosti řádil. Stezku vybudovali členové základní organizace Českého svazu ochránců přírody při střední lesnické škole Šluknov společně s žáky této školy, a to za finanční podpory generálního partnera Českého svazu ochránců přírody společnosti NET4GAS.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné i budoucí generace. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání v oblasti přepravy plynu, ale také dlouhodobá strategie firemního dárcovství a sponzoringu realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Společnost systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ představuje významnou součást trvale udržitelného rozvoje, a je jedním z největších firemních dárců v oblasti ochrany přírody v České republice. 

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Suchopýr úzkolistý
Autor: Jan Moravec
jedná se o 40–60 cm vysokou vytrvalou bylinu, která téměř netvoří trsy. Listy vyrůstají ve spodní polovině lodyhy a jsou široké jen několik milimetrů. Květenství vyrůstá na oblé lodyze a je tvořeno klásky. Typické je chlupaté okvětí, bílé chlupy se v průběhu květu prodlužují až na 4 cm. Kvete v dubnu a květnu. Roste na stabilně podmáčených kyselých půdách, na zamokřených loukách, v rašelinných a slatinných biotopech. V ČR se vyskytuje hojně od nížin po vysoké hory.

Přejít do encyklopedie >