Tip měsíce

Mojžíšův pramen-Císařský kámen

Velmi cenná oblast mezi městy Jablonec nad Nisou a Liberec má díky ČSOP Armillaria a programu NET4GAS Blíž přírodě od roku 2010 svou naučnou stezku, na které se turisté mohou dozvědět zajímavosti o přírodě, o životě a významu lesa i jeho obyvatelích a zodpovězením několika otázek si také vyzkoušet svůj postřeh i znalosti o přírodě.

Ikona AktuilityAktuality

Liberecký lesík Opičák má obnovenou pozorovatelnu a návštěvnické prvky

09.05.2022 Na konci dubna byla veřejnosti představena nově zrekonstruovaná návštěvnická infrastruktura v lese nazývaném Opičák (VKP Lesík u letiště), nacházejícím se na západním okraji města Liberec. Tento místními obyvateli oblíbený kousek přírody byl v roce 2006 a 2009 vykoupen v rámci kampaně Místo pro přírodu do vlastnictví Českého svazu ochránců přírody a později doplněn pozorovatelnou a dalšími návštěvnickými prvky v rámci kampaně NET4GAS Blíž přírodě.

O víkendu se podařilo zpřístupnit dvě nové lokality Blíž přírodě – na Říčansku a Třebíčsku

18.11.2021 O víkendu byly zpřístupněny hned dvě nové lokality podpořené z programu Blíž přírodě, na kterém spolupracuje Český svaz ochránců přírody a jeho generální partner, společnost NET4GAS. Jednalo se o nový sad pod Dubinami na Říčansku a o novou naučnou stezku Bělinské údolí na Třebíčsku.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné i budoucí generace. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání v oblasti přepravy plynu, ale také dlouhodobá strategie firemního dárcovství a sponzoringu realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Společnost systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ představuje významnou součást trvale udržitelného rozvoje, a je jedním z největších firemních dárců v oblasti ochrany přírody v České republice. 

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Vachta trojlistá
je vytrvalá rostlina, lidově často označována jako hořký, vodní či bahenní jetel. Od 16. století je využívána při žaludečních potížích a nechutenství. Je vysoká až 30 cm. Listy má masité, trojčetné. Bílý, hustý, třásnatý květ vyrůstá z dlouhého oddenku v květnu až červnu. Vyskytuje se na rašelinných loukách, příkopech, prameništích, okrajích tůněk. Vachta patří v ČR mezi ohrožené rostliny.

Přejít do encyklopedie >