Tip měsíce

Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme.

Ikona AktuilityAktuality

Blíž přírodě po sté, tentokrát srdcem Českého krasu

24.07.2020 18 zastavení a 3 vstupní panely na 9 km dlouhé trase, to je nová naučná stezka Srdcem Českého krasu, která návštěvníky seznámí s přírodním bohatstvím a historií národní přírodní rezervace Karlštejn na Berounsku. Tato stezka se stala jubilejní 100. lokalitou, která byla vybudována v rámci společného programu Českého svazu ochránců přírody a společnosti NET4GAS s názvem Blíž přírodě.

Zveme vás na 100. lokalitu: Srdcem Českého krasu

20.07.2020 Nová naučná stezka návštěvníky provede nejkrásnějšími místy Národní přírodní rezervace Karlštejn. Sejdeme se v pátek 24. července v 10 hodin v obci Srbsko u Berouna, podrobnosti najdete v přiložené pozvánce.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné i budoucí generace. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání v oblasti přepravy plynu, ale také dlouhodobá strategie firemního dárcovství a sponzoringu realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Společnost systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ představuje významnou součást trvale udržitelného rozvoje, a je jedním z největších firemních dárců v oblasti ochrany přírody v České republice. 

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Kruštík bahenní
je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 50 cm. Lodyha této orchideje je přímá s podlouhlými až úzce kopinatými listy. Rostlina kvete od června do srpna a plodem je tobolka. V ČR se vyskytuje na nezastíněných a stále vlhkých lokalitách, na slatinách a prameništích. Kruštík bahenní je silně ohroženým druhem české flóry a podobně jako i jiné orchideje je u nás zařazen do ochrany mezinárodní úmluvy CITES - Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

Přejít do encyklopedie >