Tip měsíce

Housle

Lokalita Housle je přírodní památkou, součástí Přírodního parku Šárka-Lysolaje. Jedná se o významný a v okolí Prahy neobvyklý geomorfologický útvar. Dnes již neexistující potok zde ve vrstvách spraší, pískovců, opuk a břidlic vyhloubil několik set metrů dlouhý, až třicet metrů hluboký kaňon.

Ikona AktuilityAktuality

Nová naučná stezka přes sopečné komíny Baba a Dědek

09.11.2019 Výrazný zalesněný vrch Baba poblíž Mladé Boleslavi, který je už od roku 1950 přírodní rezervací, se ode dneška může pyšnit novou naučnou stezkou se zajímavým pojetím, které zaujme dospělé i děti. Stezku tu vybudoval Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě a za podpory města Kosmonosy.

Křížovský lom – nahlédněte do nitra hory

22.10.2019 Český svaz ochránců přírody (ČSOP) dnes představil veřejnosti na Podblanicku další unikátní geologickou lokalitu – Křížovský lom. Lom byl zpřístupněn díky programu NET4GAS Blíž přírodě.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Kruštík bahenní
je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 50 cm. Lodyha této orchideje je přímá s podlouhlými až úzce kopinatými listy. Rostlina kvete od června do srpna a plodem je tobolka. V ČR se vyskytuje na nezastíněných a stále vlhkých lokalitách, na slatinách a prameništích. Kruštík bahenní je silně ohroženým druhem české flóry a podobně jako i jiné orchideje je u nás zařazen do ochrany mezinárodní úmluvy CITES - Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

Přejít do encyklopedie >