Tip měsíce

Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme.

Ikona AktuilityAktuality

Pozvání na Borecké tůně

09.09.2020 Zveme vás na slavnostní otevření nového naučného místa Borecké tůně na Tachovsku. Akce se uskuteční v úterý 15. září v 10 hodin poblíž obce Borek. Více informací naleznete v příložené pozvánce. Těšíme se na setkání s vámi.

Blíž přírodě po sté, tentokrát srdcem Českého krasu

24.07.2020 18 zastavení a 3 vstupní panely na 9 km dlouhé trase, to je nová naučná stezka Srdcem Českého krasu, která návštěvníky seznámí s přírodním bohatstvím a historií národní přírodní rezervace Karlštejn na Berounsku. Tato stezka se stala jubilejní 100. lokalitou, která byla vybudována v rámci společného programu Českého svazu ochránců přírody a společnosti NET4GAS s názvem Blíž přírodě.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné i budoucí generace. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání v oblasti přepravy plynu, ale také dlouhodobá strategie firemního dárcovství a sponzoringu realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Společnost systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ představuje významnou součást trvale udržitelného rozvoje, a je jedním z největších firemních dárců v oblasti ochrany přírody v České republice. 

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Šicha černá
roste na horských vrchovištích našich pohraničních hor a je běžnou rostlinou vysokohorské a severské tundry, vždy na kyselém podloží. Kvůli omezenému počtu vhodných stanovišť v ČR patří mezi druhy vzácnější, zvláště chráněna ale není.

Přejít do encyklopedie >