Tip měsíce

Mojžíšův pramen-Císařský kámen

Velmi cenná oblast mezi městy Jablonec nad Nisou a Liberec má díky ČSOP Armillaria a programu NET4GAS Blíž přírodě od roku 2010 svou naučnou stezku, na které se turisté mohou dozvědět zajímavosti o přírodě, o životě a významu lesa i jeho obyvatelích a zodpovězením několika otázek si také vyzkoušet svůj postřeh i znalosti o přírodě.

Ikona AktuilityAktuality

Prameniště Červená studánka – historický zdroj vody pro Lednici – se zpřístupňuje veřejnosti

09.11.2022 Za účasti veřejnosti  byl slavnostně představen projekt zpřístupnění historického prameniště Červená studánka, které v minulosti sloužilo jako zdroj vody pro město Lednice. V rámci projektu, který realizoval Český svaz ochránců přírody Lednice, proběhlo také ošetření břehových porostů blízkého vodního toku.

Nezapomenutelná příroda a málem zapomenutá historie na naučné stezce

31.10.2022 Český svaz ochránců přírody Pantoflíček v blízkosti obce Slavkov na Uherskobrodsku otevřel novou naučnou stezku nazvanou Kronika slavkovské krajiny. Ta návštěvníkům představuje přírodní bohatství zdejší krajiny, ale významným dílem také partyzánský odboj, díky kterému obec proslula v závěru II. světové války.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné i budoucí generace. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání v oblasti přepravy plynu, ale také dlouhodobá strategie firemního dárcovství a sponzoringu realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Společnost systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ představuje významnou součást trvale udržitelného rozvoje, a je jedním z největších firemních dárců v oblasti ochrany přírody v České republice. 

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Bílojetel bylinný
Vytrvalá, 30–70 cm vysoká rostlina s poléhavou až vystouplou lodyhou. Tato rostlinka je řídce větvená v dolní části dřevnatá. Listy má střídavé, přisedlé, dlanitě složené, pětičetné. Korunní lístky bílé až mírně narůžovělé. Plodem je lusk s jedním semenem. Kvete od června do července. Roste na suchých travnatých a křovinatých stráních, okrajích lesů, pastvinách nebo vinicích.

Přejít do encyklopedie >