Michlova huť

Na třech zastaveních se mohou návštěvníci dozvědět více o mokřadních loukách a rostlinstvu, o sklářské historii a současnosti Michlovi Hutě a o šelmách v šumavské krajině.

Za vznikem stezky stojí mnohaletá spolupráce ČSOP Šumava s majiteli nedaleké Farmy Michlovka. Ti přišli s myšlenkou, že turisté, putující od Lipky po modré turistické značce dál na Šumavu, nemají o zdejším okolí žádné informace a také, že by se jim nějakým způsobem mohla zpříjemnit cesta, obzvláště když cestují s dětmi. Proto vznikl nápad na vybudování malé stezky, která je pojmenovaná jednoduše „Naučná stezka Michlova Huť“.

Pro menší návštěvníky jsou připraveny hrací prvky jako pexeso, pozorování předmětů nalezených v okolí či přiřazovací hra totem. Každé zastavení je doplněné mobiliářem pro odpočinek. Ke dvěma zastavením byly vysazeny lípy srdčité.

místo:Michlova huť, okres Prachatice, Jihočeský kraj
Kudy tam:Stezka vede podél modré turist. značky, začínající na železniční zast. Lipka a mířící přes Nové Hutě na Kvildu. První zastavení je na okraji louky cca 1 km od železniční zast., druhé na břehu rybníčku pod osadou Michlova Huť a třetí u odbočky do osady.
Praktické informace:
Vzdálenost1,3
Kolo
Kočárek
Vozíčkář
Hrací prvky

Ohrožené rostliny:

Ohrožení živočichové: