Medník

Přírodní rezervace Medník leží asi 15 km od Prahy v nadmořské výšce 416,5 m. n m. V malebném údolí řeky Sázavy se na zalesněných svazích pod jeho vrcholem nachází jedna z nejstarších naučných stezek.

V roce 2009 Základní organizace ČSOP Zvoneček v lokalitě díky programu NET4GAS Blíž přírodě instalovala čtrnáct tabulí představujících Medník ze všech možných stran. Turisté mají možnost přečíst si informace o místních bučinách, významu lesa a stromů, o suťových lesích, dozvědí se zajímavosti z geologie, o historii trampingu, vodáctví a turistice v oblasti Posázavského pacifiku a také o ohrožené rostlině kandík psí zub, pro niž je Medník jediným místem výskytu v České republice.

Děti, ale nejen ony, si mohou zahrát interaktivní hru u prameništního potůčku, a pokud se hrou či záplavou nových informací unaví, si mohou pod vrcholem Malého Medníku odpočinout na vybudovaném posezení.

O lokalitě Medník v časopise Naše příroda

O lokalitě Medník na Youtube

 

místo:Hradišťko, okres Praha-západ, Středočeský kraj
Kudy tam:Naučná stezka začíná na nádraží v Petrově u Prahy a je značena klasickým zelenobílým značením naučných stezek. GPS: N 49°52.76082', E 14°25.74165'
Praktické informace:
Turistika
Vzdálenost5

Ohrožené rostliny:

Ohrožení živočichové: