Hruboskalsko

Naučná stezka Hruboskalsko se nachází v jedné z nejnavštěvovanějších oblastí Českého ráje, v Hruboskalském skalním městě, jihovýchodně od Turnova.

Největší pískovcové skalní město Českého ráje, mezi horolezci známe také jako Skalák, leží v Geoparku UNESCO Český ráj. Stezka začíná u Lázní Sedmihorky, odkud stoupá skalním městem, aby se skrze nejznámější místa Hruboskalska dostala na skalní vyhlídky a pak se vrátila zpět do Sedmihorek.

Na 7,5 kilometrovém okruhu potkáte 16 obnovených naučných tabulí, které osloví velké množství návštěvníků a snaží se v nich probudit zájem o přírodu. Že je zde na co poukazovat, nedokazují pouze všudypřítomné skály, ale také bohatá škála vzácných druhů rostlin a živočichů, na které můžeme narazit.

Když se po naučné stezce vydáte, uvidíte ta nejzajímavější zákoutí a skály nejen od jejich úpatí, ale i z vrchních, vyhlídkových pohledů. Na krásně umělecky zpracovaných panelech, které zdobí ilustrace akademické malířky a grafičky Vlasty Matoušové, se dozvíte všechny důležité informace o tom, co vás obklopuje.

Stezku zrekonstruoval Český svaz ochránců přírody Bukovina díky finanční podpoře programu NET4GAS Blíž přírodě v roce 2016.

místo:Hruboskalsko - Sedmihorky, okres Semily, Liberecký kraj
Kudy tam:Začátek naučné stezky se nachází u Lázní Sedmihorky, zhruba kilometr od obce Sedmihorky; GPS: 50.5539003N, 15.1960928E.
Praktické informace:
Vzdálenost7,5
Turistika
Parkoviště

Ohrožené rostliny:

Ohrožení živočichové: