Stovka školáků vyrazila do přírody

26.09.2016
Autoři vítězných obrázků již pátého ročníku soutěže „Maluj a buď Blíž přírodě“ si spolu se svou třídou zpříjemnili poslední dny nebo začátek školního roku. Strávili den v přírodě s průvodcem a navštívili záchrannou stanici pro zraněné živočichy.

Vedle cen, které se hodí do přírody, a předplatného časopisu Naše příroda pro vítěze, si tak stovka dětí odnesla nejen zážitky z výletu, ale i mnoho užitečných informací. Například jak postupovat při nalezení zraněného zvířete v přírodě. Organizátorem soutěže je společnost NET4GAS ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP).

„Dostat děti do přírody je v dnešní době čím dál složitější. Proto jsme rádi, že jsme zas letos pro stovku z nich mohli s ČSOP zorganizovat výlet,“ řekla Zuzana Kučerová ze společnosti NET4GAS.

Výtvarná soutěž „Maluj a buď Blíž přírodě“ probíhala od 2. 5. do 31. 5. 2016. Soutěžící ze třech věkových kategorií malovali přírodní lokality zpřístupněné Českým svazem ochránců přírody v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. V posledních dnech nebo na začátku školního roku pak výherci vyrazili do přírody nebo navštívili záchrannou stanici pro zraněné živočichy. Další informace jsou zveřejněny na internetových stránkách www.blizprirode.cz. Portál slouží jako komunikační platforma programu NET4GAS Blíž přírodě, kde můžete najít informace nejen o lokalitách, které děti v soutěži malovaly, ale i o dalších tuzemských přírodních zajímavostech.

Tisková zpráva ke stažení

Stovka školáků vyrazila do přírody