Setkání s přírodou – exkurze pro zvídavé milovníky přírody

27.05.2016
Již podeváté se můžete těšit na sérii exkurzí, které letos budou probíhat od 10. do 19. června v rámci kampaně Českého svazu ochránců přírody Setkání s přírodou. Na své si přijdou všichni, kteří svůj čas rádi tráví v přírodě. Exkurze jsou věnované široké veřejnosti od dětí až po vášnivé přírodovědce. Letos je pro vás připraveno 18 exkurzí v 8 krajích ČR, všechny budou vedené zasvěcenými průvodci a budou zdarma.

A co vás letos čeká? Například exkurze do štoly uvnitř hráze vodní nádrže Švihov, v níž se nachází zimoviště netopýra černého. Štola se otevírá veřejnosti pouze výjimečně, tudíž máte jedinečnou příležitost! Při túře Labskými pískovci se zase budete moci seznámit s uměleckou tvorbou známých umělců přímo v krajině. V pražské Modřanské rokli se budou moci děti prostřednictvím různých her naučit poznávat běžné druhy ptáků a dozvědět se zajímavosti z jejich života.

V Bílých Karpatech se k příležitosti 17. ročníku Horňáckého kosení chystá exkurze po orchidejových loukách. Budete mít příležitost setkat se nejen se vzácnými druhy orchidejí a jiných rostlin, ale také pozorovat soutěž o nejlepšího kosce. Kosit se bude v tradičních horňáckých krojích za doprovodného zpěvu kosců a pohrabaček. Přichystán bude také malý jarmark s tradičními výrobky, doprovázený cimbálovou muzikou.

Už jste šlapali po dně druhohorního moře? Víte, kdo je vrkoč? A proč má splešťule na zadečku brčko? Na tuto otázku a spoustu dalších nalezete odpověď na exkurzi Kokořínským dolem, která je určena především menším návštěvníkům, zajímavá ale jistě bude i pro rodiče a ostatní zvídavé.

Seznam všech akcí a jejich program najdete na stránkách www.setkanisprirodou.cz.

Kampaní Setkání s přírodou chce Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně lidem ukázat, že příroda není cosi vzdáleného a tajuplného, že její nesmírné hodnoty a vzácnosti mohou být i takřka za našimi ploty. Generálním partnerem ČSOP je společnost NET4GAS, díky jejímuž programu NET4GAS Blíž přírodě byla většina z nabízených lokalit zpřístupněna veřejnosti.

Setkání s přírodou – exkurze pro zvídavé milovníky přírody