Setkání s přírodou – 17x a pokaždé jinak

11.06.2020
Letošní Setkání s přírodou, série exkurzí pro veřejnost, které pořádá Český svaz ochránců přírody, proběhne 12. - 21. června. Tato kampaň je věnována všem, kteří rádi poznávají přírodu.

Setkání s přírodou – 17x a pokaždé jinak

Letošní Setkání s přírodou, série exkurzí pro veřejnost, které pořádá Český svaz ochránců přírody, proběhne 12. - 21. června. Tato kampaň je věnována všem, kteří rádi poznávají přírodu.

A co vás letos čeká? Například v Kynšperku nad Ohří můžete naštívit Libocký mokřad a pozorovat podvodní život z člunu za pomoci akvaskopu, nebo ptačí obyvatele z ornitologické pozorovatelny. Na Vsetínku se můžete vydat obdivovat Vráblovy paseky, které se pyšní zajímavou faunou, flórou, pasoucími se huculy, památným bukem, pasekářským osídlením i krásnými výhledy na typickou valašskou krajinu. Na Prostějovsku je připravena vycházka pro rodiny s dětmi za studánkami se Studánkovou vílou kolem Seloutek. Setkání s prvohorními červy a jinými pozoruhodnostmi – tak se jmenuje exkurze v Praze, která návštěvníky provede zajímavými místy Motolského údolí a ukáže, že i uprostřed města jsou přírodně cenná místa. Na Liberecku se zase uskuteční exkurze po mokřadech, loukách, sutích i lesích okolí vrchu Černá Studnice.

Akce jsou přístupné zdarma všem zájemcům. Přehled všech setkání, jejich mapa, kontakty na pořadatele a další důležité informace o třináctém ročníku kampaně jsou k dispozici na www.setkanisprirodou.cz.

Kampaní Setkání s přírodou chce Český svaz ochránců přírody (ČSOP) každoročně lidem ukázat, že příroda není cosi vzdáleného a tajuplného, že její nesmírné hodnoty a vzácnosti mohou být i takřka za našimi ploty. Generálním partnerem ČSOP je společnost NET4GAS, díky jejímuž programu NET4GAS Blíž přírodě byly některé z nabízených lokalit zpřístupněny veřejnosti.

Popis jednotlivých akcí najdete v přiložené tiskové zprávě:

Setkání s přírodou – 17x a pokaždé jinak