Tip měsíce

Capartické louky

Capartické louky patří mezi nejcennější luční lokality v CHKO Český les. Najdete na nich kopretiny, pryskyřníky, ale i orchideje prstnatce, vemeníky a bradáčky. Nejkrásnější pohled na Capartické louky je na jaře a v časném létě. Rostliny jsou v plném květu a navíc se zde nachází mnoho druhů motýlů a ptáků.

Ikona AktuilityAktuality

Opuštěný vápencový lom ochránci přeměnili na žabí ráj

20.06.2016 Ochránci přírody dne 20. června 2016 slavnostně otevřeli dříve zanedbaný vápencový lom v Jinošovském údolí u Vlašimi. Vytvořili zde nové tůně pro obojživelníky a pro návštěvníky připravili informační tabule a vyhlídku do lomu. Jedná se již o třináctou lokalitu ve Středočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem již sedmdesátou pátou v ČR.

Pozvánka do Jinošovkého lomu - 20.6.

16.06.2016 Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření nově zpřístupněného Jinošovského lomu u Vlašimi s nově vytvořenými tůněmi pro obojživelníky, vyhlídkou a informačními tabulemi pro návštěvníky.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Hořec křížatý
je vytrvalá, 15 až 30 cm vysoká bylina s nevětvenou, hustě olistěnou někdy načervenalou lodyhou. Květenství je vrcholové s modrými květy. Roste na suchých loukách a pastvinách. Na výskyt hořce je vázán modrásek hořcový. Kvete od července do října. Patří mezi ohrožené druhy naší květeny.

Přejít do encyklopedie >