Tip měsíce

Cech Sv. Víta

Naučná stezka Cech Sv. Víta představuje jedno z nejcennějších přírodních míst na Mariánskolázeňsku. V roce 2011 zpřístupněná lokalita vede bývalým vojenským cvičištěm, které zde zdánlivě paradoxně vytvořilo unikátní přírodní podmínky, a je chráněna jako přechodně chráněné území.

Ikona AktuilityAktuality

Solvayův lom na Ještědském hřbetu - cesta od těžby k přírodě

15.06.2017 Zvídaví turisté a místní znalci už možná zaznamenali, že se před nedávnou dobou objevila nad Křižanským nádražím, na cestě vedoucí ke Kapli sv. Kryštofa, odbočka k Solvayovu lomu. Lomu, který na dlouhá léta upadl pro většinu lidí v zapomnění. Nyní je ale toto místo díky péči Českého svazu ochránců přírody a podpoře programu NET4GAS Blíž přírodě zpřístupněno veřejnosti.

Pozvání k naučným zastavením Křižany – Solvayův lom

08.06.2017 ZO ČSOP při Správě CHKO Jizerské hory vás zve na slavnostní otevření 82. lokality Blíž přírodě do Solvayova lomu nad Křižanami, kde vznikla velmi zajímavá naučná zastavení spolu s posezením a krásnou vyhlídkou do krajiny.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Hlístník hnízdák
je vytrvalá nezelená rostlina z čeledi vstavačovitých. Hlístník hnízdák dorůstá výšky asi 20-40 cm. Květenství je dlouhý klas s voskově žlutými květy s medovou vůní. Tato rostlina není schopna fotosyntézy, a je proto odkázána na mykorhizu (soužití s určitým druhem houby, která se svými vlákny napojuje na kořeny listnáčů a vysává z nich živiny).

Přejít do encyklopedie >