Tip měsíce

Hruboskalsko

Naučná stezka Hruboskalsko se nachází v jedné z nejnavštěvovanějších oblastí Českého ráje, v Hruboskalském skalním městě, jihovýchodně od Turnova.

Ikona AktuilityAktuality

Pozvánka na novou pozorovatelnu ve Svitavách

25.05.2017 Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření pvní lokality v tomto roce, nové ornitologické pozorovatelny na Dolním rybníku ve Svitavách. Zpřístupníme tak již 81. lokalitu v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Akce se uskuteční ve středu 31. května od 14 hodin. Místo setkání je u pozorovatelny, GPS místa naleznete na pozvánce.

Podpořte program Blíž přírodě v hlasování o cenu VIA BONA

18.04.2017 Svým hlasem můžete ode dneška na www.cenaviabona.cz podpořit program Blíž přírodě v hlasování o výroční cenu VIA BONA v kategorii Dobrá firma.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Hořeček mnohotvarý
Dvouletá bylina s lodyhou dorůstající do výše 10 až 50 cm. V prvém roce vyrůstá pouze sterilní přízemní růžice. Druhým rokem z růžice roste přímá lodyha. Květní obaly jsou pětičetné modrofialové. Plodem je tobolka. Roste velmi vzácně na krátkostébelných loukách, pastvinách a ve světlých lesních lemech, v pásmu od pahorkatiny až do hor.

Přejít do encyklopedie >