Tip měsíce

Sudslavický okruh

Na pravém břehu řeky Volyňky nedaleko města Vimperk se rozprostírá přírodní rezervace Opolenec. Již před 33 lety zde vznikla jedna z nejstarších pošumavských naučných stezek, která funguje dodnes. V roce 2010 prošla díky ČSOP Šumava a programu NET4GAS Blíž přírodě velkou rekonstrukcí a tak tu na návštěvníky čeká 15 nových infotabulí a dřevěný mobiliář, jako jsou lavičky, zábradlí, přelezy pastvin a stojan na vrcholovou knihu.

Ikona AktuilityAktuality

Slavnostní otevření stezky Hruboskalsko

24.10.2016 Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření a prohlídku obnovené naučné stezky Hruboskalsko v pondělí 31. října od 14 hodin.

Co se skrývá v rákosí? Cesta co se nekosí

17.10.2016 Ochránci přírody vybudovali díky programu NET4GAS Blíž přírodě interaktivní Cestu rákosím v brněnském Růženině lomu.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2015
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Kruštík modrofialový
Je vytrvalá, 30-60 cm vysoká bylina s přímou lodyhou, nápadně modrofialově zbarvená. Květenství dlouhé, husté, bohaté. Vnější okvětní lístky jsou šedozelené, vnitřní žlutavě nebo zelenavě bílé s narůžovělým nádechem. Roste ve stinných listnatých, někdy i smíšených lesích.

Přejít do encyklopedie >