Tip měsíce

Hádecké lomy a okolí

Naučná stezka s osmi zastaveními provede návštěvníky kulisou bývalých vápencových lomů a jejich nejbližším okolím. Představí jižní svah kopce Hády jako přírodní perlu oplývající vysokým počtem chráněných druhů rostlin i živočichů a jako místo se zajímavým příběhem. Nechybí ani fascinující panoramatický výhled na Brno a jižní Moravu.

Ikona AktuilityAktuality

Otevření obnovené stezky kolem Světa

27.09.2016 Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření obnovené naučné stezky Cesta kolem Světa v pátek 30. 9. ve 14:00 v Jihočeské Třeboni.

Stovka školáků vyrazila do přírody

26.09.2016 Autoři vítězných obrázků již pátého ročníku soutěže „Maluj a buď Blíž přírodě“ si spolu se svou třídou zpříjemnili poslední dny nebo začátek školního roku. Strávili den v přírodě s průvodcem a navštívili záchrannou stanici pro zraněné živočichy.


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

 
 
Cena pro velkou firmu 2016
za dlouhodobou podporu
Českého svazu ochránců přírody

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Bělozářka liliovitá
tato vytrvalá rostlina dorůstá do výšky až 80 cm. Pod zemí má krátký nehlíznatý oddenek a její listy rostou ve shluku v přízemní růžici. Jsou jednoduché, přisedlé se souběžnou žilnatinou a rostou do šíře až 7 mm. Její květy jsou uspořádány do hroznového květenství. Bělozářka liliovitá roste v teplejších oblastech západních, středních a severních Čech. Na Moravě se vůbec nevyskytuje. Roste převážně na skalách, na suchých stráních a ve výslunných křovinách.

Přejít do encyklopedie >