Tip měsíce

Capartické louky

Capartické louky patří mezi nejcennější luční lokality v CHKO Český les. Najdete na nich kopretiny, pryskyřníky, ale i orchideje prstnatce, vemeníky a bradáčky. Nejkrásnější pohled na Capartické louky je na jaře a v časném létě. Rostliny jsou v plném květu a navíc se zde nachází mnoho druhů motýlů a ptáků.

Ikona AktuilityAktuality

Setkání s přírodou – exkurze pro zvídavé milovníky přírody

27.05.2016 Již podeváté se můžete těšit na sérii exkurzí, které letos budou probíhat od 10. do 19. června v rámci kampaně Českého svazu ochránců přírody Setkání s přírodou. Na své si přijdou všichni, kteří svůj čas rádi tráví v přírodě. Exkurze jsou věnované široké veřejnosti od dětí až po vášnivé přírodovědce. Letos je pro vás připraveno 18 exkurzí v 8 krajích ČR, všechny budou vedené zasvěcenými průvodci a budou zdarma.

Výtvarná soutěž 2. - 31.5.

02.05.2016 Jubilejní V. ročník výtvarné soutěže Maluj a buď Blíž přírodě o výlet pro celou třídu a dárky, které se hodí do přírody, je tu! Podrobné informace o soutěži a její pravidla hledej v sekci Soutěžte s námi!


Všechny aktuality >

O projektu

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na budoucí generace. Oblast jejího podnikání s environmentální otázkou úzce souvisí. Při stavbě i provozu svých zařízení musí respektovat přísné normy. Ochrana přírody je však společností chápána nejen jako plnění zákonných požadavků, ale především jako otázka společenské odpovědnosti. Z tohoto principu vychází nejen její zodpovědné podnikání, ale i dlouhodobá strategie firemní filantropie realizovaná od roku 2007 v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Více o projektu >

Napište nám

 

Ikona EncyklopedieVybíráme z encyklopedie

Pryskyřník ilyrský
Autor: Jan Moravec
Je vytrvalá bylina s hlízovitými kořeny s přímou a šedobíle chlupatou lodyhou, která dorůstá výšky 30–45 cm. Květy má velké žluté barvy. Kvete v květnu až v červnu. Roste na suchých a výslunných travnatých stráních, nevyhýbá se ani kamenitým svahům a okrajům křovin. Růže galská – Patří k nižším druhům růží, vytváří nízké keříky s podzemními výhony. Výška keříků je většinou do 50 cm. Listy mívají 1–3 páry lístků, které jsou kožovitě tuhé. Květ je velký, zbarvený do tmavě růžově barvy s intenzívní vůní. Kvete od června až do první půlky července. Plodem je kulovitý šípek, pozvolna červenající. Vyhledává suchá a slunná místa.

Přejít do encyklopedie >